(067) 180-34-44 (099) 264-52-06

медична маска

Сьогодні події в світі диктують жорсткий дефіцит товарів. Під обмеження у вільному продажі потрапили і медичні маски. Звичайно, можна пошукати і купити виріб в аптечному пункті. Але, в останні дні, попит споживачів на маски просто колосальний, та й ціни помітно зросли. Тому, ідея пошити самостійно маску вже не здається такою нудною і смішною.

Які бувають види масок?

Варто зауважити, що маски відрізняються між собою як зовнішнім виглядом, так і набором функцій. Зараз існує три основних види захисних медичних масок. Кожен з видів має свою специфіку і спектр дії.

Одноразові маски

одноразова маска

Як правило, це тришарові маски впізнаваного кольору, які, до ситуації з вірусом, були в кожній аптеці. Одноразову маску можна надягати в як в приміщенні, так і на вулиці. Термін придатності такого виробу лише дві години, після чого потрібно змінити маску на нову. До слова, медики рекомендують для більшої ефективності використовувати масло чайного дерева всередину маски.

Багаторазові маски

багаторазова маска

Маски такого виду можуть бути тканинні, які підлягають регулярному пранню і термообробці. І другий підвид це маска-пітта. Такий виріб утримує приблизно 90% дрібних часток і різних сумішей повітряно-краплинного виду. Виготовлена маска зі спіненого поліуретану.
Лікарі вважають, що маски багаторазового виду захищають куди краще одноразових. Та й сама носка відрізняється підвищеним комфортом.

Респіратори

респіратор

Цей вид захисних масок обіцяє забезпечити найвищу ступінь захисту саме від відомого вірусу. Респіратор забезпечений спеціальним клапаном для видиху, що сприяє ефективному виведенню вологи. Важливо, що навіть найякісніший респіратор можна носити більше декількох днів.

Медична маска в домашніх умовах

У домашніх умовах можна виготовити якісні багаторазові маски.
Ми зібрали для вас кілька актуальних способів як виготовити захисну виріб самостійно.

Марлева маска

Марлева маска

Для такого способу нам потрібні: марля (підходить і звичайний бинт);

  • ножиці;
  • нитки / голки;
  • вата (за бажанням).

Потрібно взяти бинт, відрізати приблизно 80 сантиметрів. Далі складаємо наш відріз в чотири рази і прошиваємо його по краях. Так само, потрібно пришити 4 зав'язки по сантиметрів 60.

У готову маску можна всередину покласти невеликий шар вати, для більшої ефективності. Важливо: марлева маска призначена для використання не більше шести годин. Таку маску можна прати. Після чого, обов'язково потрібно проутюжить.

Маска з тканини

маска з тканини

Для такого способу знадобиться наступне:

  • лляний або бавовняний відріз форми (найзручніше квадратної форми);
  • резинка для фіксації.

Для того, щоб зшити маску з тканини для початку потрібно підібрати розмір. Нам потрібно, щоб маска щільно охоплювала лице, закривала підборіддя і ніс. Саму тканину складаємо вдвічі, збираємо гармошкою. Далі згинаємо краю, прошиваємо вручну, або за допомогою швейної машинки. Ну і останнє - пришиваємо резинку. Маска готова. Термін придатності такої маски такий же, як і у марлевої. Тканинні вироби обов'язково підлягають пранню після використання.

Маска зі змінним фільтром

маска зі змінним фільтром

Тут нам доведеться трохи більше попрацювати. Але, перевага такої маски очевидна. Ви отримаєте якісний захисний виріб з підвищеним рівнем захисту. До слова, сама маска буде багаторазовою, а ось фільтр всього на один раз. Нам знадобиться:

  • тканину (бавовна або льон, щось, що не викличе алергії при контакті зі шкірою);
  • неткане полотно або вата (для змінного фільтра);
  • ножиці;
  • нитка з голкою.

Для початку шиємо захисну частину з підготовленої тканини. У готовому вигляді наш виріб повинен бути приблизно 20 * 20 сантиметрів. Важливо залишити зверху маски не зашитий сектор, який виглядає як кишеня. Зручно, якщо з боків будуть складки, таким чином майбутня маска буде ідеально прилягати до обличчя. Пришиваємо гумки потрібної довжини. В кишеню, яку ми залишили на виробі раніше, потрібно вкладати саморобний фільтр. В якості фільтра може служити неткане полотно, або вата. Саму ж маску обов'язково потрібно прати після використання, бажано робити це після кожного "виходу у світ". Фільтр міняємо після кожного разу використання.

МОЗ попереджає, що від маски не варто чекати особливих див. Але, у всякому разі, це елементарна гігієна і турбота про себе і оточуючих. Важливим моментом також є поєднання носіння маски з іншими заходами профілактики, наприклад часта гігієна рук.

Зателефонувати